obf
obf
59°04'12"N 18°13'64"E

Oxnö Båtförening är en ideell förening med ca 350 medlemmar och ca 300 bryggplatser för båtar i varierande storlekar. Oxnö Båtförening bildades i november 1969 och har utvecklats till en omtyckt och eftertraktad båtklubb. Föreningens hamn- och varvsområde ligger vid Oxnö på södra Gålö, längst in i Långgarnsviken, vars mynnig på norra Mysingen endast ligger 2 sjömil från våra bryggor. Där utanför breder hela Stockholms södra skärgård ut sig.

Erbjudande från Seaquip

Seaquip som också är leverantör av föreningens nya hydraulvagn erbjuder föreningens medlemmar
20 procent rabatt på deras båtstöttor. Priset före rabatt återfinns i Seaquip:s konsumentprislista_2015-09-01

Kjell Gustafsson i varvssektionen är samordnare för detta. Hör av er till Kjell vid intresse.
Kjell nås på 070-628 98 89 eller via e-post kjell.gustafsson@tryggfastighet.se

Se Seaquips båtstöttor här