obf
obf
59°04'12"N 18°13'64"E

Oxnö Båtförening är en ideell förening med ca 350 medlemmar och ca 300 bryggplatser för båtar i varierande storlekar. Oxnö Båtförening bildades i november 1969 och har utvecklats till en omtyckt och eftertraktad båtklubb. Föreningens hamn- och varvsområde ligger vid Oxnö på södra Gålö, längst in i Långgarnsviken, vars mynnig på norra Mysingen endast ligger 2 sjömil från våra bryggor. Där utanför breder hela Stockholms södra skärgård ut sig.

Ändringar på föreningens hemsida

Ett diskussionsforum har lagts till på föreningens hemsida, du finner det under knappen ”Forum” uppe till höger i navigeringslisten. I forumet finns forumregler publicerade som vi vill att alla följer. Den information som tidigare låg under knapparna ”Sektioner”, ”Blanketter”, ”Avgifter” och ”Regler & Stadgar” har flyttat in under knappen ”Viktig information”.