obf
obf
59°04'12"N 18°13'64"E

Oxnö Båtförening är en ideell förening med ca 350 medlemmar och ca 300 bryggplatser för båtar i varierande storlekar. Oxnö Båtförening bildades i november 1969 och har utvecklats till en omtyckt och eftertraktad båtklubb. Föreningens hamn- och varvsområde ligger vid Oxnö på södra Gålö, längst in i Långgarnsviken, vars mynnig på norra Mysingen endast ligger 2 sjömil från våra bryggor. Där utanför breder hela Stockholms södra skärgård ut sig.

Förmånligt inköp av Seaquipstöttor

Förmånligt Inköp av Seaquipstöttor  till medlemmar i Oxnö Båtförening

 Oxnö Båtförening köpte 2016 en hydraulvagn av fabrikatet Roodberg för upptagning och sjösättning av föreningens båtar.

För snabb och säker avställning så är stöttor det bästa alternativet.

Seaquip AB, dvs originalet,  erbjuder som förra året rabatterade priser och fri gemensam frakt av alla stöttor till Oxnö  på lördagen den 22 september.

Kontakta Seaquip för mer information.”

 www.seaquip.se

stefan@seaquip.se
070 757 6837

Konsumentprislista 2018-09-15
Seaquip användarinstruktioner