obf
obf
59°04'12"N 18°13'64"E

Oxnö Båtförening är en ideell förening med ca 350 medlemmar och ca 300 bryggplatser för båtar i varierande storlekar. Oxnö Båtförening bildades i november 1969 och har utvecklats till en omtyckt och eftertraktad båtklubb. Föreningens hamn- och varvsområde ligger vid Oxnö på södra Gålö, längst in i Långgarnsviken, vars mynnig på norra Mysingen endast ligger 2 sjömil från våra bryggor. Där utanför breder hela Stockholms södra skärgård ut sig.

Grillkväll på OBF den 5 juli

Grillmat
Grillat är gott!

Vi träffas och grillar tillsammans

Vi träffas och grillar tillsammans

Var 3:e fredag, med början 14/6. Man tar med sig egen mat och dryck.

Vi tänder grillarna kl. 18:00 och umgås och har trevligt så länge vi har lust.

Trist väder?
– Äh, ingen fara. Vi flyttar bara in i traktorskjulet och har kul ändå.

Mer information om sommarens grillkvällar