obf
obf
59°04'12"N 18°13'64"E

Oxnö Båtförening är en ideell förening med ca 350 medlemmar och ca 300 bryggplatser för båtar i varierande storlekar. Oxnö Båtförening bildades i november 1969 och har utvecklats till en omtyckt och eftertraktad båtklubb. Föreningens hamn- och varvsområde ligger vid Oxnö på södra Gålö, längst in i Långgarnsviken, vars mynnig på norra Mysingen endast ligger 2 sjömil från våra bryggor. Där utanför breder hela Stockholms södra skärgård ut sig.

Mysingevalsen den 6 augusti

Hej alla! 

Nu har vi blivit inbjudna till Västerhaninge Båtsällskaps (VBS) familjesegling Mysingevalsen lördag den 6e augusti. Alla är välkomna utan krav på seglingserfarenhet!

Se bifogad fil för mer information om datum, tidpunkter och hur ni anmäler er.

Jag hoppas att vi ses där!

Mvh 

Philip & Pontus