obf
obf
59°04'12"N 18°13'64"E

Oxnö Båtförening är en ideell förening med ca 350 medlemmar och ca 300 bryggplatser för båtar i varierande storlekar. Oxnö Båtförening bildades i november 1969 och har utvecklats till en omtyckt och eftertraktad båtklubb. Föreningens hamn- och varvsområde ligger vid Oxnö på södra Gålö, längst in i Långgarnsviken, vars mynnig på norra Mysingen endast ligger 2 sjömil från våra bryggor. Där utanför breder hela Stockholms södra skärgård ut sig.

Oxnö Båtförening får en ny hemsida

 

Oxnö båtförening har fått en ny hemsida. Med den nya hemsidan vill vi göra det enklare att sprida information om Oxnö Båtförening och klubbens olika aktiviteter, såväl interna (t.ex information om upptagningar, info från styrelsen mm.) som externa som t.ex kappseglingen Södertörnspokalen. På hemsidan finns även möjlighet att prenumerera på klubbens elektroniska nyhetsbrev som kommer ut ett par gånger om året.

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *