obf
obf
59°04'12"N 18°13'64"E

Oxnö Båtförening är en ideell förening med ca 350 medlemmar och ca 300 bryggplatser för båtar i varierande storlekar. Oxnö Båtförening bildades i november 1969 och har utvecklats till en omtyckt och eftertraktad båtklubb. Föreningens hamn- och varvsområde ligger vid Oxnö på södra Gålö, längst in i Långgarnsviken, vars mynnig på norra Mysingen endast ligger 2 sjömil från våra bryggor. Där utanför breder hela Stockholms södra skärgård ut sig.

Servering under torrsättningsdagarna 2017

Under torrsättningsdagarna i höst med början den 30 september kommer det att vara ett sedvanligt marketenteri i anslutning till vår klubbstuga. Öppettiderna kommer att vara kl 09:00 – 14:00.
Välkommen!
Klubbsektionen

Observera att det inte är tillåtet att parkera bilar på området under de dagar torrsättningar pågår. Föregående helg hade vi stora problem med parkerade bilar.