obf
obf
59°04'12"N 18°13'64"E

Oxnö Båtförening är en ideell förening med ca 350 medlemmar och ca 300 bryggplatser för båtar i varierande storlekar. Oxnö Båtförening bildades i november 1969 och har utvecklats till en omtyckt och eftertraktad båtklubb. Föreningens hamn- och varvsområde ligger vid Oxnö på södra Gålö, längst in i Långgarnsviken, vars mynnig på norra Mysingen endast ligger 2 sjömil från våra bryggor. Där utanför breder hela Stockholms södra skärgård ut sig.

Ändrat datum för årsstämman 2022

Med anledning av rekommendationer och att vi önskar att alla ska känna en trygghet i att deltaga, kommer vi bli tvungna att flytta fram vårt årsmöte.

Nytt datum är söndagen den 13:e mars då vi hoppas att förutsättningarna är bättre.

Lite tråkig information men situationen är som den är. För er information. I och med att årsmötet kommer hållas efter datumet då vi skickar ut fakturorna för årets medlemskap kommer vi behålla alla avgifter oförändrade från föregående år.

Styrelsen OBF